„Egyre többször hangzik el különböző forrásokból – időnként a Jobbiktól és főként szélsőjobbos megszólalóktól – az Európai Unióból való kilépésünk »grandiózus« ötlete. (Amit persze most, a kampány időszakában tagadtak, és mint témát is kerültek.) Orbán Viktor is mind többször kerül konfliktusba Brüsszellel. Régóta tudni lehet, hogy miniszterelnökünk kettős játékot űz; egyrészt próbálja az Európai Unió előnyeit learatni, ugyanakkor az EU-ellenes közvéleményt is kiszolgálni itthon. Ez a fajta sportszerűtlen és gerinctelen politika azonban (mind az EU mind saját szavazói felé) nagyon veszélyes és a végcélja is homályos. Ugyanis a sok rombolás közepette – mint az adórendszer kiszámíthatatlanná tétele, a vállalkozói szféra ellehetetlenítése, a szociális ágazatok (pl. oktatás, egészségügy) szétverése, a külföldi tőke elüldözése és a demokratikus fékek kiiktatása – egyetlen igazán veszélyes terület maradt már csak, ahol még jelentős kárt okozhat a Fidesz-rezsim, mégpedig az EU –ból való kiléptetésünk. Orbán és a szélsőjobb – illetve a két tábor esetleges összeborulása (mondjuk a következő választások előtt) – ezzel az egy végső lépéssel többet árthat az országunknak, mint az összes eddigi Fidesz-hiba együttvéve. Magyarország gyakorlatilag a középkorba repülne vissza. (...)
Az ország magára maradna minden szempontból. A közösségi tagság ugyanis jó garanciális hátteret biztosított a külföldi befektetők számára. Ez részben pótlólagos fejlesztési forrást jelentett (a hazai felhalmozási hányad több mint felét kitevő mértékben), részben új termelési profilok meghonosodását eredményezte (lásd.: járműipar, elektronika, informatika), s mindennek eredménye, hogy napjainkban a külföldi érdekeltségű vállalkozások adják a hazai export majd háromnegyedét, s az ehhez szükséges értékesítési piacot a nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező anyavállalatok biztosítják. Mindez azonnal elveszne.
Hazánk jelenleg vámok nélkül kereskedik az Európai Unió minden tagállamával, útlevél bemutatása nélkül megyünk át a határokon, ez mind-mind azonnal megszűnne. Ha fizetni kellene azért, hogy a magyar termékek bejussanak az unióba, akkor mindjárt nem érné meg a német, az olasz, az osztrák, a francia, a holland cégeknek nálunk beruházni.”